PÁLYÁZAT HŐSZIVATTYÚ TELEPÍTÉSRE, AKÁR 11,5 MILLIÓ FORINT 100%-BAN VISSZA NEM TÉRÍTENDŐ TÁMOGATÁS!
Közzétételre került annak a lakossági napelemes és fűtési rendszerek korszerűsítéséről szóló pályázat részletei, amelyet a kormány a Helyreállítási és Ellenállóképességi Terv keretében valósít meg. E pályázatnak köszönhetően 3-11,5 millió forintot kaphatunk, amelyet többek között napelem és hőszivattyú telepítésre is felhasználhatunk.
De nézzük is pontosan miről van szó
A pályázók három műszaki tartalom közül választhatják ki, hogy mire szeretnék igénybe venni a vissza nem térítendő lakossági támogatást.
Ezek a következők:
- Tetőszerkezetre helyezett, saját fogyasztás kiváltását célzó napelemes rendszer létesítésére legfeljebb bruttó 2.896.108 Ft támogatást kaphatunk.
- Napelemes rendszer telepítésére, nyílászárók cseréjére, tárolókapacitás létesítésére és fűtési rendszer korszerűsítésére infra- vagy fűtőpanelekkel legfeljebb bruttó 9.368.464 Ft támogatást kaphatunk.
- Napelemes rendszer telepítésére, nyílászárók cseréjére, tárolókapacitás létesítésére és fűtési rendszer korszerűsítésére hőszivattyúval legfeljebb bruttó 11.559.214 Ft támogatást kaphatunk.
Fontos kihangsúlyozni, hogy vissza nem térítendő támogatásról van szó, így a pályázónak semmibe sem fog kerülni a folyamatok elindítása, ugyanis önerőre a korszerűsítéshez nincs szükség. A pályázat célja energiahatékony otthon teremtése akár 35 ezer háztartás számára, amelyre több mint 201 millió keretösszeg biztosított.
Hogy nézne ki a menetrend?
Steiner Attila, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) felelős államtitkára szerint négy ütemben hirdetik majd meg a pályázatokat megyénkénti csoportosításban. Az első ütem 2021. november 15-én indulna 2021 december közepéig több, mint 100 milliárd forint kerettel. A korszerűsítést végző céget a szerződött kivitelezők listájáról tudjuk kiválasztani.
Legfontosabb, hogy mégis kik pályázhatnak?
Azon magánszemélyek, akik a fejleszteni kívánt ingatlanban tulajdonjoggal vagy résztulajdonjoggal rendelkeznek. Fontos, hogy minden pályázó személy rendelkezzen 2020-as évi jövedelemmel (a nyugdíj is jövedelemnek számít), de az összevont jövedelmük egy főre jutó összege nem haladja meg a 4.850.000 forintot.